PRVÉ SKÚSENOSTI V SEXE: Ako, kedy a s kým to robia mladé Slovenky prvýkrát?

Kedy majú Slovenky svoj sex prvýkrát? Dnes poodhalíme tieto pikantné štatistiky.

Väčšina pred 18-stkou

kiss

Až tri štvrtiny zo všetkých dievčat to stihne skúsiť do 18-stky, pričom najčastejšie to prvýkrát robia vo veku 16-17 rokov, kedy to zažije až 60% z nich. 20% z dievčat, ktoré do toho idú prvýkrát, si užije pred dovŕšením 16. narodenín a rovnako 20% v 18-stke, keď už sú aspoň na papieri dospelé. Faktom je, že v minulosti viac dievčat prichádzalo o panenstvo v mladšom veku, než je tomu dnes a dievčatá aj pod vplyvom ľahšej dostupnosti informácií viac zvažujú, že s kým a ako do toho skočia. Mnohé si uvedomujú, že to nebude láska na celý život a kým príde, je dobré nejaké skúsenosti mať. Vyberajú si však s kým… Predsa, je to spomienka na celý život.

Panny po 20-tke

ach

Len 7% zo všetkých dievčat je podľa prieskumov pannou i po dovŕšení 20. roku života. Väčšinou nemajú veľa skúseností ani s bozkávaním. Dôvody bývajú niekedy náboženské, prípadne prísna výchova, život v malej dedinke, kde každý každého pozná, a tak to neskôr vyrieši napríklad sťahovanie (na internát alebo za prácou). Častým dôvodom býva aj čakanie na toho pravého, ktorý jednoducho nechodí.

S kým a ako strácajú dievčatá svoju poctivosť?

sx2

TrendyVeci.sk

Štatistiky hovoria jasne: dievčatá na prvýkrát uprednostňujú starších, a to až tri štvrtiny z tých, ktoré na to prvýkrát idú skočiť. Dôvod býva jednoduchý – chcú si to užiť a i od kamarátok vedia, že rovesníci veľký zážitok často nezaručia. Chýbajú im skúsenosti a dievčatá sa chcú nechať viesť niekym skúseným. Preštudujú si vopred všetko možné na internete a pozrú dosť porna aby vedeli, čo sa bude a má diať. Zaujímavé je, že značná časť z nich to prvýkrát skúsi s partnerom, ktorý je i o 10 a viac rokov starší. Tie následne po prvej skúsenosti začínajú naplno sexuálne žiť a objavujú pestrosť a čaro sexu, ktorý je prirodzenou súčasťou života.

fail

Na druhej strane dievčatá, ktoré to prvýkrát skúsia s rovesníkom, ktorý má málo skúseností, prípadne nebodaj v kombinácii panna a panic, po prvom pokuse dlhšie sex neopakuje. Zážitok nebýva veľmi nablýskaný a je skôr nepríjemný. Často trvá i pár rokov, kým do toho opäť skočia aby zistili, že to môže byť aj inak.

Kde prichádzajú dievčatá o panenstvo?

sx

Najčastejšie je to u neho doma, na chate, či na internáte. Veľa dievčat svoj prvý sex zažije práve po odsťahovaní z malého mesta do viac anonymného veľkomesta za štúdiom, kde bývajú na internáte alebo priváte. Pocit väčšej anonymity v inom meste ich posmelí k získavaniu zážitkov i v sexuálnej oblasti, keďže doma by hneď všetci všetko vedeli. Bulvárne informácie sa v malých dedinkách šíria rýchlosťou blesku…. Časť dievčat v prieskume uvádza, že prvý sex bol pod vplyvom alkoholu, a tak majú trochu okno, že aké to vlastne bolo. Šťastie, že to okno neskončilo ale pozitívnym tehotenským testom, však?

Orál až neskôr

oral

Zaujímavé je, že mnohé dievčatá, ktoré so sexom začnú, sa  hanbia vyskúšať fajku, a často sa bránia i orálnemu pôžitku od partnera. Väčšina z tých, ktoré už majú prvý sex za sebou, to skúsi až neskôr a niekedy to trvá i pár rokov.

Na ochranu sa často nemyslí

fuck

TrendyVeci.sk

Fakty šokujú v tom, že dievčatá prvýkrát neriešia antikoncepciu, často aj neskôr. Partner ich ukecá, že vytiahne skôr, že vie čo robí, že bez gumy je to lepšie a podobne. Samozrejme, na ostro je to najlepšie, len následky môžu byť celoživotné. Mnohé tak majú doslova šťastie, že prvá skúsenosť neskončí kočíkovaním ešte pred 18-stkou.

Lajkni Coolera na FB

Zaujal ťa článok? Tak ho zdieľaj!