Koľko partnerov počas života vystriedajú v posteli ženy a koľko partneriek muži? Poznáme čísla

Koľko sexuálnych partneriek a partnerov je počas života veľa alebo málo? Mnohí si možno sami položili túto otázku. Niektorí striedajú pod vplyvom vzťahov, ktoré nevyšli, iní lovia skúsenosti.

sex

 

Ženy piatich a muži sedem

Výsledky nedávneho prieskumu ukázali, že priemerná Slovenka za život vystrieda piatich mužov a muž sedem žien. Zhruba 29% mužov a 10% žien u nás malo počas života viac ako 15 partnerov. Zaujímavosťou je, že muži priemerne hlásili vyššie počty, než skutočne absolvovali a ženy naopak nižšie. Aj to ukazuje na základné rozdiely medzi mužmi a ženami. Muži radi vyzerajú ako borci a lovci a dievčatá ako slušné a nevinné. Výskumníci, ktorí údaje analyzovali preto využívali špeciálne princípy aby dospeli k optimálnym stredným hodnotám, ktoré sú čo najmenej skreslené.

moze_byt

Iný kraj, iný (ne)mrav

Sú však krajiny, kde sú tieto čísla výrazne vyššie. Značka Durex realizovala prieskum v rôznych krajinách a zistila, že na špici sú napríklad muži z Fínska, ktorí za život vystriedajú priemerne až 51 partneriek.  Hneď za nimi sú Briti, ktorí ich stihnú vyskúšať 40. V Británii prieskumy dokonca ukázali, že mladí ľudia, do 21 rokov si myslia, že je v poriadku mať za sebou 10 sexuálnych partnerov do dovŕšenia dospelosti.

predohra

TrendyVeci.sk

Sú aj extrémy

Dievčatá, ktoré sa rozkošou živia, stihnú za život vystriedať stovky partnerov. Prieskumy ukázali, že prekročiť toto číslo nie je problém i za relatívne krátke obdobie. Stačí, že buď dobre vyzerá a je mladá alebo má permanentný výpredaj.

prostitutka

Lajkni Coolera na FB

Zaujal ťa článok? Tak ho zdieľaj!