5 zakázaných miest na Zemi, ku ktorým nemajú prístup turisti

Niektorí ľudia majú zvedavú povahu dobrodruhov a dobyvateľov. Ak medzi nich patríš aj ty, tak možno budeš akceptovať skutočnosť, že vo svete sú miesta, ku ktorým nemáme prístup, tu je ukážka 5 z nich:

 

 • Tajné stanice moskovského metra
  Mnoho rokov bola ich existencia považovaná za konšpiračné teórie, avšak len nedávno sa oficiálne potvrdilo, že počas studenej vojny, kedy sa Rusi obávali jadrového útoku vybudovali sieť podzemných staníc, ktoré pravdepodobne vedú do skrytých podzemných miest ďaleko od Moskvy
 • jaskyňa Lascaux
  Slávna jaskyňa bola kedysi otvorená pre turistov, ktorí mohli obdivovať paleolitské obrazy s vekom viac ako 17500 rokov. Je to najstaršie umelecké dielo, aké bolo objavené, avšak v roku 1962 bolo pre verejnosť zatvorené, pretože oxid uhličitý, teplo a vlhkosť viedli k zničeniu obrazov.
 • East Rennel
  East Rennel je atol patriaci Šalamúnovým ostrovom v Tichom oceáne. Jej južná časť bola vyhlásená za svetové dedičstvo UNESCO. Obývajú ho domorodci, ktorí nemajú radi cudzincov. Ostrov je zarastený nedotknutým tropickým lesom. Moderná civilizácia nepoškvrnila jeho stigma a UNESCO sa stará o to, aby zostala.
 • Poveglio
  Taliansky ostrov Poveglio je tajomné, znepokojujúce miesto. Kedysi tam bola psychiatrická nemocnica, kde boli pacienti údajne mučení a používali sa na pokusy. Predtým to bolo miesto, kde boli obete moru odstránené. Dnes sa všeobecne verí, že ostrov je strašidelný- preto je zakázané vstupovať na ostrov aj obyvateľom a turistom.
 • Chrám veľkej svätyne
  Veľká svätyňa je najposvätnejšia japonská svätyňa a pochádza z 3. storočia. Je považovaná za duchovný domov japonského národného náboženstva Shinto.
Lajkni Coolera na FB

Zaujal ťa článok? Tak ho zdieľaj!