12 znakov, že ste inteligentnejší, než si myslíte

Každá z nasledujúcich charakteristík je znakom inteligencie. Máte niektorú z nich?

 

 • Naučili ste sa hrať na hudobnom nástroji
  Mnohé štúdie ukázali, že hudobné hodiny majú obrovský vplyv na vývoj dieťaťa. Experimenty dokázali, že mesiac učenia hrania na nástroj pomáha 4-6 ročnému dieťaťu výrazne zlepšiť svoje učenie, pamäť a koncentráciu.
 • Ste najstarší zo súrodencov
  Podľa štatistík má najstaršie dieťa najvyššie IQ medzi súrodencami. Je ťažké vysvetliť, prečo sa to deje, ale je to naozaj prvorodené dieťa, ktoré je najúspešnejšie.
 • Ste štíhla osoba
  V roku 2006 viedol zaujímavý výskum k zaujímavým záverom: čím väčší má osoba obvod pása, tým menej kognitívnych schopností má. Ďalšie štúdie ukázali, že deti s poruchami učenia majú v budúcnosti väčšiu pravdepodobnosť nadváhy. Pamätajte, že je to samozrejme štatistika a neznamená to, že každý štíhly človek je génius a každý vo veľkosti XL+ nie je dosť chytrý!
 • Dojčenie
  Výskumníci v Británii a na Novom Zélande uskutočnili štúdiu s 3000 deťmi a zistili, že tie, ktoré boli dojčené, mali vyššie hodnoty IQ než tie, ktoré jedli iné potraviny.
 • Od detstva radi čítate
  Ukazuje sa, že deti, ktoré začínajú čítať skoro, majú oveľa lepšie výsledky v učení a úspechy v dospelosti. Čítanie kníh ovplyvňuje vývoj akejkoľvek inteligencie u dieťaťa, vrátane toho emocionálneho. 
 • Ste ľavákom
  Podľa výsledkov niektorých štúdií s ľavákov často stávajú zločinci! Ale to nie je všetko. Okrem toho majú vysokú inteligenciu, sú vo svojej činnosti kreatívnejší a odvážnejší. Zachovávajú si chladnú hlavu a zdravý rozum, vďaka čomu rýchlejšie nájdu cestu z ťažkých situácií.

  1. Často máte strach
   Čoraz viac výskumov ukazuje, že ľudia, ktorí sa často obávajú a znepokojuje ich veľa vecí, sú inteligentnejší ako lekári. To môže byť spôsobené tým, že títo ľudia vždy zvažujú všetky možnosti a posúdia pravdepodobnosti.
  2. Ste vysoký
   Ďalšia štúdia ukázala, že vyšší ľudia sú na stredných školách úspešnejší, ako priemerný rovesníci.
  3. Ste vtipná osoba
   Ukazuje sa, že vysoká inteligencia a zmysel pre humor sú navzájom spojené.
  4. Máte záujem o svet
   Zvedavosť je neodmysliteľnou vlastnosťou inteligentných ľudí. Chcú získavať vedomosti, rozvíjať sa v rôznych oblastiach a snažiť sa pochopiť realitu okolo nich.

  5. Chcete rásť
   Inteligentní ľudia si nikdy nemyslia, že sú dostatočne inteligentní, dostatočne dobrí v tom, čo robia a že už nemusia na sebe pracovať. To samozrejme neznamená, že nie sú šťastní. Chcú byť len lepší a ak dosiahnu cieľ, budú čeliť ďalšiemu.
  6. Si nočným tvorom
   Je ťažké uveriť, ale ukázalo sa, že ľudia, ktorí fungujú v plnom nasadení až neskoro, majú štatisticky vyššie IQ ako ostatní. Výskumníci sa snažia vysvetliť, prečo príroda nedala človeku schopnosť byť aktívnym v noci. Sme vytvorení, aby sme sa prebudili s východom slnka. „Nočný tvor“ je osoba, ktorá rozširuje hranice svojich možností.
  Lajkni Coolera na FB

  Zaujal ťa článok? Tak ho zdieľaj!