10 najdesivejších techník mučenia zo stredoveku

Ak ste zvyknutí na dnešný moderný štandart, tak stredovek by pre Vás nebolo lákavé miesto. Väčšina ľudí bola chudobná a trpeli rôznymi chorobami. Ak ste spáchali trestný čin a nemohli ste si dovoliť zaplatiť pokutu, bez najmenšieho zaváhania Vám odsekli ruky, alebo odstrihli jazyk a pery. Mučenie síce nebolo v stredoveku tak časté ako si mnohí z Vás myslia, ale bolo o to kreatívnejšie a desivejšie! Sledujte 10 najdesivejších techník mučenia!

1. Napichovanie na kôl

Túto techniku preslávil Vlad Impaler známejší pod menom Drakula. Nútil svoje obete aby si sadli na kôl, ktorý sa potom vzpriamil a nešťastník bol ponechaný, aby sa jeho telo pod svojou váhou samo zošmyklo dole. Legendy hovoria, že obete zomierali až tri dni a toto mučenie im spôsobovalo neuveriteľnú bolesť. Hovorí sa tiež, že Vlad svoje obete sledoval pri dobrom jedle..

c4

2. Judáš – napichovanie na pyramídu

Judáš bol tiež exkluzívny mučiaci nástroj. Obeť bola na túto pyramídu nasadená – zvyčajne sa hrot nabodol do vagíny alebo do análneho otvoru. Zamýšľaným účinkom bolo obeť pomaly pretiahnuť cez celý hrot pyramídy. Z tohto dôvodu sa na nohy obeťe pripevňovali závažia. Obeť bola počas celého mučenia nahá, čo ešte zvyšovalo celkové poníženie. Mučenie trvalo niekoľko hodín, ale sú známe prípady, keď obeť trpela na tomto mučiacom prístroji aj celé dni.

c5

TrendyVeci.sk

3. Mučenie v kovovej klietke

Toto mučenie určite poznáte z rôznych filmov. Obeť bola umiestnená do kovovej klietky v tvare ľudského tela alebo rakvy. Mučitelia niekedy prinútili obeť vliezť do klietky, ktorá bola omnoho menšia a tým ešte zväčšili utrpenie obete. Klietku potom umiestnili na verejné miesto – najlepšie na slnko.

c2

4. Škripec

Kto z Vás by nepoznal asi najznámejší stredoveký mučiaci nástroj ktorý dokázal „oddeľovať“ a ničiť končatiny a kĺby celého tela. V neskorších dobách stredoveku bol škripec vylepšený o hroty ktoré sa zabodli obeti do chrbta a pri naťahovaní rozťahovali chrbticu a často poškodzovali miechu..

c7

5. Trhací nástroj na prsia

Tento nástroj bol nočná mora všetkých žien v stredoveku. Zvyčajne sa používal na ženách ktoré sa dopustili cudzoložstva, alebo pre ženy obvinené z potratu. Hroty boli zapichnuté do pŕs a silné zovretie a trhnutie spôsobilo totálnu deštrukciu pŕs..

c1

6. Hruška na deštrukciu telesných otvorov

Tento brutálny nástroj bol používaný na klamárov, ženách ktoré vykonávali potrat a homosexuáloch. Hruška sa zasunula do niektorého telesného otvoru – pri žene do vagíny, pri homosexuálovi do zadku, pri klamároch do úst, a štyri listy sa pomocou skrutky začali otvárať. Prístroj tak dokázal telesný otvor obeti neúmerne rozšíriť a spôsoboval neprimeranú bolesť.

c6

TrendyVeci.sk

7. Koleso na lámanie končatín

Tento mučiaci prístroj vždy zabil svoju obeť – ale veľmi pomaly. Končatiny boli uviazané na koleso ktoré sa pomaly otáčalo a mučiteľ ich drvil železným kladivom. Potom bolo koleso umiestnené na stĺp, aby vtáky mohli roztrhať ešte stále žijúceho človeka..

c10

8. Smrtiaca pílka

Pílky boli celkom bežný mučiaci nástroj. Bol to lacný spôsob ako mučiť a zabiť obeť obvinenú z čarodejníctva, cudzoložstva, vraždy, rúhania, alebo dokonca krádeže. Obeť bola priviazaná hore nohami aby sa krv presunula dole. Tým sa zabezpečilo, že obeť nestratila hneď vedomie a aby mučenie trvalo čo najdlhšie. Pokiaľ chceli predĺžiť utrpenie obeti, narezali ju iba do polky a nechali tak..

c8

9. Drvič hlavy

Drvič hlavy bol obľúbený spôsob mučenia španielskej inkvizície. Mučiteľ pomaly otáčal skrutku a hlava sa tým pomaly stláčala a najprv prišlo roztrieštenie čeluste, potom boli oči vytlačené z očných jamôk a nakoniec prístroj spôsobil nenapraviteľné škody v mozgu. Tento prístroj bol veľmi účinný a spôsoboval neuveriteľnú bolesť. Obete sa často pod týmto tlakom priznali úplne ku všetkému..

c3

10. Drvič kolien

Ďalším obľúbeným nástrojom španielskej inkvizície bol drvič kolien. Nástroj sa umiestnil na koleno obete a mučiteľ pomaly otáčal tyčky ktoré spôsobili, že ostré hroty sa zabodli do kolena. Tým sa znetvoril a znefunkčnil celý kĺb a a to spôsobovalo neuveriteľnú bolesť. Tento nástroj sa používal v modifikovanej forme aj na lakte, zápästia a iné kĺby na celom tele..

c9

Lajkni Coolera na FB

Zaujal ťa článok? Tak ho zdieľaj!