10 dôvodov, prečo je materská dovolenka tá úplne najťažšia práca na svete

Aspoň párkrát za život by si ju mali určite skúsiť všetci.. :)

1. Pracovný čas absolútne nekorešponduje so zákonníkom práce, a nadčasy sú chápané ako súčasť pracovnej doby. 24-hodinová smena nie je výnimkou, tak isto práca cez víkend a počas sviatkov. V práci musíte dokonca aj prespávať..

2. Teambuildingové akcie znamenajú, že idete s dieťaťom na pieskovisko robiť bábovky, alebo idete na nákup. Tým budujete váš tím – a to je rovnako, ako vo firme vrchol zábavy..

cooler201602090946571

3. V celej firme pracujete väčšinou sami. Maximálne raz denne na pár hodín dochádza do vašej firmy externista, ktorý vie o vašej práci úplné hovno, ale má plnú hubu kecov, ako by to všetko išlo urobiť ešte lepšie. Externista väčšinou prespí a skoro ráno odíde..

TrendyVeci.sk

4. Pracovné zaradenie a prechod z jedného oddelenia do druhého sa mení z minúty na minútu. Najskôr ste napríklad manažér upratovania, chvíľu na to sa stávate food manažérom, manažérom obliekania, motivačným manažérom, manažérom pre komunikáciu a výchovu, manažérom posraných plienok, alebo manažérom hľadanie kľúčov..

5. Nemôžete si vziať dovolenku, pretože ..ehm.. technicky už na dovolenke ste. Nemôžete odísť z práce o hodinu skôr a ani nemôžete zaspať (to by sa vám aj tak nepodarilo). Na tieto úskalia sa nemôžete sťažovať – pretože nemáte komu. Môžete tak maximálne umrieť, ale to si väčšinou nemôžete dovoliť, takže ani to nemôžete..

6. Prácu vykonávate v sťažených podmienkach, ktoré môžu vyústiť až k psychickým poruchám, vade reči, vyčlenenie sa zo spoločnosti a nenávratnému oslabeniu mozgovej kôry – čiže k demencii..

7. Nemôžete dať výpoveď a ani vás nemôže nikto vyhodiť. Navyše ak vaša vzájomná spolupráca s externistami vykáže aspoň jeden vydarený pracovný kontakt, vaše pracovné úsilie sa do 9 mesiacov zdvojnásobí a pracovný proces automaticky predĺži o ďalšie tri roky..

8. Váš priamy a jediný nadriadený nevie hovoriť (ak áno, tak nie moc dobre), samovoľne a nárazovo trpí záchvatmi hnevu, odmieta akúkoľvek spätnú väzbu, kladie na vás prehnané nároky, schováva vám osobné veci, ničí vaše pracovisko a despoticky vám obmedzuje prestávky na obed..

cooler201602090946572

9. Váš plat nekorešponduje s vaším vzdelaním, praxou ani dôstojnosťou. Nedostávate stravné lístky, firma vám nehradí rekreáciu ani kúpele, kam by ste aj tak nemohli ísť, pretože firemná politika vám zakazuje opúšťať pracovisko. Všetky firemné benefity sa obmedzujú len na hrejivý pocit, že váš nadriadený jedného dňa odcupitá do škôlky..

10. Ovládate perfektne Word, Excel poprípade databázový softvér Access? Áno? No tak to je vám na hovno, pretože váš nadriadený vám všetky dáta, tabuľky aj texty poskytuje výhradne fixkovou formou načmáranou na stene, alebo v tom horšom prípade skrutkovačom vyryté do dverí..

TrendyVeci.sk
Lajkni Coolera na FB

Zaujal ťa článok? Tak ho zdieľaj!